Soğuk oda satın mı kiralıkmı olmalı

SATIN MI ALMALIYIM? KİRALAMALI MIYIM?

Aslında buna cevap vermek gerçekten güç

Her işletmeye, her işe, her bölgeye, her ülkeye göre farklı cevapların bulunacağı birçok görüşün ayrı düşeceği mutlak doğrunun bulunmadığı bir konu. 

Benim düşüncem sermayeniz kısıtlıysa iki vardiya ve üzeri çalışıyorsanız yakınlarınızda kiralama hizmeti alabileceğiniz bir firma var ise kiralamayı tercih etmenizi tavsiye ederim.

Sermayeniz kısıtlı fakat yoğun çalışmıyorsanız tek vardiya veya daha az veya duraklı çalışıyorsanız o zaman ikinci el tercihini sıkı incelemenizi tavsiye ederim.

Bütçeniz soğuk oda  satın almaya elverişli fakat yoğun çalışmıyor tek vardiya veya daha az çalışıyorsanız hem garanti avantajı hem vergisel avantajları sebebi ile sıfır tercihine daha yakın olun derim.

Bütçeniz müsait iki ve üzeri vardiya çalışıyorum ama işletmem çok büyük değil  byk bir soğuk oda  ile tüm üretim ve sevkiyatımı yapıyorum diyorsanız sıfır tercihini çokça düşünmenizi tavsiye ederim.

Eğer 100 metrekare   ve üzeri bir parkuru yönetecek ve aynı zamanda işlerim aksamasın soğuk oda arızalandığında beni kimse rahatsız etmeden yedek soğuk oda devreye girsin

işimde aksamada devam etsin, dönemsel iş yoğunluklarında ekipman sayımı yüksek maliyet ödemeden arttırayım, aylık ödemem gereken tutar belli olsun sürpriz maliyetlerle karşılaşmayayım,

satın alma prosedürleri , yedek parça ve stok yönetimi ile uğraşmak istemem, ekonomik ömrünü doldurduğunda ikinci el satışı ile niye uğraşayım diyorsanız aslında bir nevi güvenlik ve konfor satın alıp

kiralama seçeneğini ilk tercihinize koymanızı tavsiye ederim.

WhatsApp chat
WhatsApp chat WhatsApp Danışma Hattı