Soğuk Oda Temel Parçaları

Merhaba bugün sizlere Soğuk hava depoları ve soğuk odalarda kullanılan bazı parçaları tanıtacağız.

 

Basınç Ventili:

Basınç Ventili  -18 odalar için kullanılan çok önemli parçalardan bir tanesidir.

Soğuk hava depoları sıfırın altına düşmeye başlayınca vakumlama etkisi başlar Bu da panellerin zarar görmesini engellemek ve kapının rahat açılmasını sağlamak için içinde rezistans olan ve havanın nemli geçmesini engelleyen bir parçadır mutlaka takılması gerekir.

 

Kapı Rezistansı:

- 18  Doruk odalarda kapıların her açılışında dışarıdan içeriye giren  nemli havanın  oluşturduğu buz kütlesine önlemek için  kullanılan  bir parçadır. Kullanılmadığında oda içerisinde buzlanmalar kapının çevresinin donması ne Sonuçta kapının açılmaması ve zorlandığında kapı contasının yırtılmasına neden olur.

 

Kapı Sivici:

Kapı sivici Kapım her açıldığında çalışan fanları durdurur ve aydınlatma lambaları devreye sokar.

Soğuk odayı kullanan kişinin kapıyı açık unuttuğunda sinyal verici kapının açık olduğunu belirtir. Çok kullanışlı bir parça olan kapı sivici soğuk odalar için güzel bir araçtır.

 

Soğuk Oda Led Lamba:

Soğuk odalar için tasarlanmış led lambalar -40  artı 60 derece ısıya dayanıklı  nem almaz  tasarruflu   uzun ömürlüdür.

 

Soğuk oda duvar koruma bariyeri:

Duvar koruma bariyeri soğuk odalar için tasarlanmış hijyenik antibakteriyel oldukça şık görünümlü  darbelere karşı dayanıklı  bir malzemedir. Soğuk oda panellerinin darbe görmemesi için  tasarlanmış olan duvar koruma bariyeri  istenilen ölçü ve renklerde  üretilmektedir.

 

Soğuk oda hijyenik aksesuar:

Soğuk hava depoları için tasarlanmış olan hijyenik ve antibakteriyel köşe  zemin aksesuarları estetik olarak bir güzel bir görüntü  gıdalar için oldukça  hijyen  Sağlık Bakanlığı standartlarına uygun  soğuk oda tasarımlarının  vazgeçilmezlerinden biridir.

 

Soğuk oda rafları:

1 -304 krom paslanmaz çelik raflar özel ölçülerde imal edilen soğuk odalar da en çok tercih edilen üründür.  Yük ağırlığına yük genişliğine göre ve yükseklik seçenekleri vardır.

2-  Isı ve darbeye karşı özel hijyenik Plastikten üretilmiş olan soğuk oda duvar kenar rafı ağırlık genişlik yükseklik seçenekleri ile 304 krom raflara göre ucuz bir malzemedir.

3- ağır yük ve istif rafları soğuk hava deposu için üretilen uzunluk genişlik ve ağırlık şekline göre soğuk odalar için özel üretilir ısı nem ve darbelere dayanıklı boya ile boyanan modelleriyle  sadece galveniz şeklinde olan modelleri de mevcuttur.

 

Soğuk oda nemlendirme cihazı :

Soğuk oda soğuk hava depoları nemlendirme cihazı ürünlerin istediği neme göre programlanabilen  nem ölçme sensörleri ile nemi kontrol eden bir sistemdir, tek yapılması gereken soğuk odanıza nemlendirme cihazına kadar su tesisatını çektirmek geriye kalanı zaten sistem kendisi yapıyor.

 

Soğuk oda nem alma cihazı:

Soğuk odaya konulacak ürünün istediği kadar nemi bırakıp kalan nemi kurutma yolu ile dışarıya atan endüstriyel tip bir sistemdir. Burada nemden toplanan suyun tahliye yöntemi ile tahliye edilmesi gerekir.

 

Soğuk oda pvc perde sistemleri:

Soğuk oda soğuk hava deposu PVC perde sistemlerinin önemi soğuk odaya dışarıdan içeriye içeriden dışarıya çıkmasını engellemek ve oda içerisine sinek böcek ve haşeratın girmesini önlemektir.

Asma kaydırma ve toplama olarak 3 değişik sistemde kurulabilen antibakteriyel pvc şeritler soğuk oda soğukluğuna göre kalınlık genişlik ve renk seçenekleri mevcuttur.

 

Soğuk oda et askı aparatı:

Soğuk oda ve soğuk hava depolasu için üretilmiş olan et askı aparatı 304 krom malzemeden üretilmiş olup vidalama sistemi ile demonte tip bir sistemdir. Metrekarede 1,5 ton et asmaya göre üretilmiş olan sistem uzman ekibimizin ölçülendirmesi ile  ölçülere uygun şekilde vidalama sistemi ile yerine monte edilmektedir.

Et taşıma sistemine uygun 304 krom taşıma sistemimizde mevcuttur.

 

WhatsApp chat
WhatsApp chat WhatsApp Danışma Hattı